Zioła na uspokojenie

Zbawienne oddziaływanie ziół na człowieka jest znane od zarania dziejów. Wczesna medycyna przez długi czas był oparta na ziołolecznictwie, a większość leków po dziś dzień zawiera w swoim składzie związki, naturalnie występujące w roślinach zielnych.

Jak się okazuje rozwój technologiczny, jaki dokonał się w farmaceutyce, nie przekreślił sensowności wykorzystywania ziół także i w dzisiejszych czasach. Co więcej w pewnych sytuacja zioła wciąż są najskuteczniejszym sposobem na poradzenie sobie z powszechnymi dolegliwościami. Jedną z nich są problemy z nerwami.

Ukojenie w działaniu ziół

Zdrowie psychiczne w obecnych czasach co i rusz wystawiane jest na próby. Okazuje się, że powszechnie dostępne i tanie zioła, jakimi są melisa i chmiel, mogą przywrócić do właściwego stanu skołatana nerwy.

Stosowanie melisy, jako zioła na uspokojenie, jest jednym ze sposobów pochodzących wprost z babcinej kuchni. Filiżanka naparu z melisy już w kilka chwil po spożyciu potrafi zadziałać rozluźniająco i kojąco. W dłuższym okresie wykazuje także inne właściwości, które doprowadzają organizm do stanu względnej równowago.

Z kolei chmiel, na pozór kojarzący się wyłącznie z piwem, ma działanie jeszcze silniejsze od melisy. Olejek eteryczny, zawarty w jego szyszkach, zawiera aktywne substancje, które działają uspokajająco i nasennie. Działa przy tym wzmacniająco na włosy i skórę.